Fanclub Światowego Dnia Serca
Pamiętaj o swoim zdrowiu!

Sprawdź jak obchodzimy Dni Serca

Rzut okiem na fanpage

Uroczystość w Opolu

Wiadomości

Napisz do nas!

Zobacz nasze inne artykuły!

telefon w rece

Czy dalekowzroczność można wyleczyć?

Dalekowzroczność to popularne schorzenie wzroku. Polega na nieostrym widzeniu przedmiotów znajdujących się blisko. Jest spowodowane skupianiem się promieni świetlnych za siatkówką oka. Dla osób z nadwzrocznością czytanie książek stanowi nie lada problem, a jednocześnie odczytanie informacji z odległego bilbordu nie stanowi wyzwania.

Nadwzroczność jest spowodowana wieloma czynnikami, ale należy zaznaczyć, że głównie zależy od uwarunkowań genetycznych. Czujesz bóle głowy, a w trakcie długiej pracy przy komputerze lub czytając książki, szybko męczą Ci się oczy? Mogą to być pierwsze objawy dalekowzroczności. Leczenie, głównie opiera się na dobraniu odpowiednich okularów, czy szkieł kontaktowych. W przypadku dorosłych, których wada się ustabilizowała, można rozważyć zabieg laserowej korekcji wzroku. W czasie zabiegu lekarz modyfikuje kształt rogówki, a dzięki temu niweluje wadę. U dzieci nie można wykonać laserowej korekcji, ponieważ wada jest niestabilna.

Ważne, aby wykryć u dziecka nadwzroczność najszybciej, jak to tylko możliwe, ponieważ schorzenie mocno utrudnia czytanie, czy pisanie. Próby skupienia wzroku na rzeczy znajdującej się blisko, wiąże się z bólem głowy, dlatego może zniechęcić do nauki. Jeśli tylko zauważysz objawy dalekowzroczności u swojego dziecka, udaj się z nim do okulisty w celu dobrania szkieł.

swiatowy dzien serca logo
telefon w rece

Dbaj o swój wzrok

Pamiętaj, że masz tylko jeden

Nasi czytelnicy

"Zauważyłem, że wzrok mi się znacznie pogorszył. Zacząłem mieć problem z czytaniem książek. Miałem dużą obawę, ponieważ uwielbiam czytać. Udałem się do okulisty i dobraliśmy szkła. Wszystkie problemy ustały! Nie obawiajcie się wizyt u okulisty, naprawdę potrafią pomóc!"

Marek P. Sopot

To ważne, żeby zadbać o swój wzrok!

Zapoznaj się z innymi artykułami

Masz jakieś pytania? Śmiało napisz do nas

Laserowa korekcja wzroku – czy to bezpieczne?

Sprawdź, jak wygląda zabieg laserowej korekcji wzroku

Leczenie stożka rogówki

Dowiedz się, jak wygląda leczenie stożka rogówki